Haber 8/25/2023 12:00:00 AM / Okunma Sayısı: 785

Kahramanmaraş'ta kağıt fabrikasında yangın

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde kağıt farikasında yangın çıktı. Bölgeye sevk edilen ekipler, yangına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

Türkoğlu ilçesi Kılılı Mahallesi'ndeki kağıt fabrikasının atık bölümünde, akşam saatlerinde yangın çıktı.

Durumu fark eden fabrika çalışanları, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

İhbarla, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

Ekipler yangına müdahale etti. Bir yangın söndürme helikopteri de çalışmalara havadan destek veriyor.

Ekiplerin çalışması sürüyor.

BAŞKAN GÜNGÖR İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞKAN GÜNGÖR İNCELEMELERDE BULUNDU 

Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesindeki kağıt fabrikasının atık kağıt deposunda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale devam ederken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Belediye personelinden söndürme çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Güngör daha sonra bir açıklama yaparak ekiplerin alevleri kontrol altına açmak için çalışmalara devam ettiğini belirtti. Güngör, şunları söyledi:

“Türkoğlu sanayimizin önemli tesislerinden KİPAŞ kâğıtçılıkta bir yangın meydana geldi. Şu an itfaiye teşkilatımız 21 araç ve 60 personelle müdahale ediyor. Ayrıca Orman Genel Müdürlüğümüz de 2 helikopter ve 2 araçla yangına müdahale ediyor. Tabi tesellimiz can kaybının olmaması şu anda da söndürme çalışmaları devam ediyor. İnşallah ekiplerimiz kısa süre içerisinde yangını söndürüp soğutma çalışmalarının başlayacağını ümit ediyoruz. Geçmiş olsun diyoruz.”

GAZETECİLER ENGELLENDİ

GAZETECİLER ENGELLENDİ 

Fabrikanın güvenlik görevlileri söndürme çalışmalarını görüntülemek isteyen gazetecilerin görüntü almasına izin vermedi. Kameraları elleriyle engelleyen güvenlik görevlileri, gazetecileri bölgeden uzaklaştırmak isteyip, kendilerine yönetimden bu yönde talimat geldiğini ileri sürdü.

0 Yorum Yapılmış